Вторник, 27 сентябряРеспублика Саха (Якутия), Намский улус >
Shadow

Республиканскай мас-тардыьыы аьа5ас турнир “Энсиэли Мадьынылара”

Бэс ыйын 4 кунугэр Республиканскай мас-тардыьыы аьа5ас турнир “Энсиэли Мадьынылара” Нам улууьун Хомустаах 1кы нэьилиэгэр спортивнай залга буолан ааста. 74 о5о кытынна.

Кыттыыны ыллылар Амма (Мээндиги) Чурапчы( ЧРССШИОР) , Мэҥэ-Хаҥалас(Суола, Төҥүлү, Россолуода) , Куорат(ДЮСШ-1, Модун), Хатас(ДЮСШ-7), Нам(1 Хомустаах, 2 Хомустаах, Хатыҥ-арыы, Партизан, Хамаҕатта, Салбан). 2005-2007,2008-2010 сыллаах уолаттар, кыргыттар кыттыыны ыллылар.

Нам улууьун о5олоро

  • Охлопков Ким 1 миэстэ,
  • Обутов Эдик 2 миэстэ,
  • Панаев Ганя 1 миэстэ,
  • Казанов Дима 3 миэстэ,
  • Чичигинарова Вера 3 миэстэ,
  • Николаев Арылхан 1 миэстэ,
  • Николаев Витя 3 миэстэ,
  • Ильин Иван 3 миэстэ ( 55кг),
  • Протоповов Ньургун 1 миэстэ (70кг),
  • Бережнев Артур 1 миэстэ (75кг),
  • Нератов Кеша 3 миэсэ (80кг),
  • Николаев Алгыстан 3 миэстэ (40 кг)
  • Кулаков Эрсан 3 миэстэ(60кг),
  • Колосов Степа 2миэстэ (60кг свыше),
  • Копырина Ньургуяна 2 миэстэ (45кг),
  • Старостина Алина 3 миэстэ (45кг),
  • Пятыкина Алина 2 миэстэ (55 свыше)
  • Федоров Денис 1 миэстэ (80кг свыше, абсолютнай) буоллулар.

Курэх урдук таьымна ыытыллынна.

Курэхтэьии арыллыытыгар

  • Николаев Филипп Васильевич улуус баьылыгын солбуйааччы,
  • Хомустаах 1-кы нэьилиэгин баьылыга Жирков Василий Гаврильевич,
  • Иванов Павел Гаврильевич спорт управлениятын начальнига,
  • Соловьев Леонид Андреевич НПЛ №2 физкультура учуутала,
  • Соловьев Станислав Юрьевич главнай судьуйа тыл эттилэр.

Курэхтэьиигэ Нам улууьун мас-тардыьыытын сэнээрээччилэр, биллиилээх спортсменнар, 1-Хомустаах олохтоохторо сыаналаах бириистэри туруордулар. Курэхтэьии открытиета, закрытиета, алгыс сэрэ-туома кыттааччылар, ынырыылаах ыалдьыттар,керееччулэр биьирэбиллэрин ылла.

Закрытие5а, на5арадалааьынна

  1. Галкин Иван -МСМК РФ. 3х, кратный победитель первенства России 2016,2017, 2018, 3х кратный чемпион России2018,2021,2022,2х кратный абсолютный чемпион России2018,2020, чемпион мира2018, обладатель кубка мира 2021,абсолютный чемпион мира2021)
  2. Абдузойирова Мохинур -МС РФ
    1 место Чемпионат России 2019,2020,2021,2022,
    1 место первенство России 2017,2019,2020,2021.
    1 место абсолютный чемпионат России 2019, 2020.
    3 место абсолютный ЧР 2018, 2021.
    Кубки мира
    3 место 1 этап 2019,
    2 место 2 этап 2019,
    3 место 3 этап 2019,
    3 место 1 этап 2021,
    3 место 2 этап 2021,
    2 место 3 этап 2021,
    по итогам 2 место в 2019,
    3 место в 2021.
  3. Сергей Константинов 3х кратный чемпион мира, международный мастер из Намского улуса
  4. Константинов Николай Элляевич главный тренер Сборной России
  5. Осипова Сардана – мастер спорта России, обладатель пояса Арнольд классик,

кэлэн кыттыыны ыллылар. Курэхтэьээччилэр, ыалдьыттар астынан-махтанан бардылар